Sabah Cilt Bakım Rutinim

Sabahları yüzümüzü sadece suyla yıkamak ne kadar yeterli? Hiç düşündünüz mü bilmiyorum ama, cildimizi güne başlarken derinlemesine temizlemek çok önemli. Uyku sırasında cildimiz yağlanıyor ve ölü hücreler oluşuyor. Bunun için sabah uyanır uyanmaz yüzümüzü sadece su ile yıkamak, doğru bir temizlik için yeterli olmuyor. 

Geçtiğimiz gün Nivea’nın profesyonel yüz temizleme setiyle tanıştım. Paketin içinde bi arındırıcı peeling, bir candandırıcı temizleme jeli bir de yüz temizleme fırçası bulunuyor. Nivea'nın bu yeni profesyonel temizlik kitini sizin için deneyimledim ve gerçekten çok memnun kaldım. Haftada bir uyguladığım peeling sayesinde cildim ölü deri ve siyah noktalardan kurtuldu ve her gün düzenli uyguladığım temizleme jeli ile derinlemesine temizlendi.

Arındırıcı peelingi haftada bir gün kullanıyorum. Ürünü elle uygulayabildiğim gibi, paket içinden çıkan fırçayı da kullanmak mümkün. Fırça yardımıyla cildimi daha pratik bir sekilde derinlemesine temizleyebiliyorum.

Özellikle hassas ciltliler için çok bastırmadan, nazikçe uygulamak yeterli oluyor. Hatta ben önce ilk kademe ile başlayarak, cildim alıştıktan sonra ikinci kademeye yükseltmeyi tercih ediyorum. 

Diğer günlerse bazen firca yardımı ile bazense sadece elle canlandırıcı temizleme jelini kullanarak cildimi yağdan ve ölü hücrelerden arındırıyorum. Yeni tanıştığım bu set beni oldukça cezbetti diyebilirim. 

 

10 Haziran 2016